ChatCity sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç ve kendi radyo yayınını yap

Forum sayfaları sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç erkek kız arkadaş bul

sohbet, okey, tavla, chat
4 Mayıs 2024, Cumartesi 17:01   

ChatCity Forum
Chatcity Forumlarında mesaj yazmadan önce Forum Kurallarını mutlaka okuyunuz...

En İyiler  Son Eklenenler       
sohbet forum basliklari  CC-Forum> Mühim Mevzular > Politika, Tarih
forum sohbet oyun basliklari
   İSTİKLAL MARŞI`NIN KABULÜ 12 Mart 1921
 Mesaj Ekle, sohbet ve oyun icin cagir
sohbet forum arkadaş cagir

forum arkadaş sohbet linki

HurrosH

HurrosH resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

sohbet icin online durumu
Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  12.Mar.2022 Cmt 12:00:09      İSTİKLAL MARŞI`NIN KABULÜ 12 Mart 1921sohbet oyun linki
Bu Mesajdan Alıntı Yaparak Mesaj EkleMesaj Ekle

Korkma, sönmez bu şafaklarda yüzen al sancak;

Sönmeden yurdumun üstünde tüten en son ocak.

O benim milletimin yıldızıdır, parlayacak; 

O benimdir, o benim milletimindir ancak.

Şiir, 12 Mart 1921`de Birinci Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından İstiklâl Marşı olarak kabul edilmiştir.

Sevgi, saygı ve minnetle... teşekkürler Mehmet Akif Ersoy!

RMC

RMC resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey
vip plus oyun sohbet linkivip oyun sayfasiozel karakter ile sohbete katilozel odasi var sohbet icin kullaniyor
Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  13.Mar.2022 Pzr 01:21:22sohbet oyun linki

İstiklal Marşı`nın kabul edildiği 12 Mart toplantısında ön sırada oturan Atatürk, şiiri büyük bir heyecan içinde dinlemiş ve ayakta alkışlamıştır.

Atatürk, marşın en beğendiği yerinin;

"Hakkıdır, 
hür yaşamış bayrağımın hürriyet" 
"Hakkıdır, Hakk`a 
tapan mil/etimin istiklal"

mısraları olduğunu söylemiştir. 

Türk Bağımsızlık Savaşı`nın önderi Mustafa Kemal Atatürk`ün İstiklal Marşı`nda en beğendiği mısraların "bağımsızlık" vurgusunun en güçlü, en etkili şekilde yapılan mısralar olması çok doğaldır.

İşte tam da burada Muhittin Nalbantoğlu tarafından dile getirilen bir iddiadan söz etmek istiyorum. Nalbantoğlu`na kulak verelim:

"Atatürk`ün İstiklal Marşı için söylediği bir çift cümlesi vardır ki Milli Marşımızın can alıcı bölümüne işaret eder. Şöyle ki, o sıralarda İstiklal Marşı şiiri bestelenecekken, Atatürk`ün bir müdahalesi olur.

Şiirin bestelenecek kıtaları seçilirken Atatürk dikkate alınmamış bir bölümü gündeme getirir ve şöyle der:

"Benim 
en beğendiğim mısraları almamışsınız. Bu marşın İstiklal davamızı ve ruhunu anlatması bakımından en önemli mısraları şunlardır: `Hakkıdır, hür yaşamış bayrağımın hürriyet` / `Hakkıdır, Hakk`a tapan milletimin İstiklal`.
Benim bu milletten asla 
unutmamasını istediğim mısralar bunlardır."

Atatürk`ün bu uyarısından 
sonra `en beğendiğim` dediği bu mısralar da marşın bestelenen bölümüne dahil edilmiştir. "

Akif`in dediği gibi, "Allah bu millete bir daha bir İstiklal Marşı yazdırmasın".

Sinan Meydan, Vaiz - Öteki Mehmed Akif Kitabından

RMC

RMC resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey
vip plus oyun sohbet linkivip oyun sayfasiozel karakter ile sohbete katilozel odasi var sohbet icin kullaniyor
Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  13.Mar.2022 Pzr 15:16:59sohbet oyun linki

Bana anlat bakayım şimdi; şu biçare ocak

Zorbalar saltanatından ne zaman kurtulacak

Hiç bu mantıkla a divane, hükümet mi yürür

Bir cemaat ki, erenler işi yumrukla görür

Ya kuzum, zaptiye ruhuyla hükümet sürenin

Yeri altındadır, üstünde değil kürenin

Mehmed Akif Ersoy

CC sohbet icin buraya
  Mesaj Ekle, arkadaş oyun sohbet icin cagir